Lærernes hus

Kredsstyrelsen

Kredsstyrelsen i Egedal Lærerkreds består af tillidsrepræsentanterne (TR) fra alle afdelinger i kommunen og TR fra PPR. Derudover består Kredsstyrelsen af medlemmerne fra FU.

Det er Kredsstyrelsen, der er hjørnestenen i kredsens arbejde.Den udmønter generalforsamlingens beslutninger og tager initiativer i forhold til kredsens værdigrundlag og målsætning i øvrigt.

Til højre finder du Kredsstyrelsens forretningsorden.

Herunder finder du kredsstyrelsens tillidsrepræsentanter og deres suppleanter.

Balsmoseskolen (171004)

Æblevangen 126, 2765 Smørum
Tlf
Tillidsrepræsentant
Rikke Nord
rikkenord@gmail.com
TR-Suppleant
Karina Heidi Overgaard Hentzen
Kahe@dlf.org

Boesagerskolen (171002)

Flodvej 89 Smørumnedre , 2765 Smørum
Tlf
Tillidsrepræsentant
Søren Winther Andersen
soren@winther-andersen.dk
TR-Suppleant
Admir Hotilovac
admirhot@hotmail.com

Bækkegårdsskolen (237007)

Bækkegårds Plads 2, 3650 Ølstykke
Tlf +45 4716 0600
Tillidsrepræsentant
Tine Henriette Larsen
tinehenriette@gmail.com

Egedal 10 kl. center (237010)

Roskildevej 22B, 3650 Ølstykke
Tlf
Tillidsrepræsentant
Rasmus Skeltved Christensen
rasmus.s.christensen@egekom.dk
TR-Suppleant
Jørgen Jensen
jjensen1965@hotmail.com

Ganløse skole (235001)

Vestergade 5A, 3660 Stenløse
Tlf
Tillidsrepræsentant
Sussi Rosgaard Hemmingsen
sussihem@me.com
TR-Suppleant
Louise Pedersen
louispeder@hotmail.com

Hampelandskolen (237006)

Hampelandsvej 7A, 3650 Ølstykke
Tlf
Tillidsrepræsentant
Thomas Ipsen +45 7259 8500
tipsen@post.tele.dk
TR-Suppleant
Dorthe Nihøj Lange +45 2643 5303
dorthelange.dl@gmail.com

Lærkeskolen (235003)

Præstegårdsvej 30, 3660 Stenløse
Tlf
Tillidsrepræsentant
Rikke Petersen +45 7259 8600
Rikke62petersen@hotmail.com
TR-Suppleant
Bente Rostgaard Nissen
bente.nissen@gmail.com

Maglehøjskolen (237004)

Skelbækvej 8, 3650 Ølstykke
Tlf
Tillidsrepræsentant
Heidi Volder +45 4716 0776
heidi.volder@icloud.com
TR-Suppleant
Kenneth Mandrup +45 4716 0776
kenneth.mandrup@stofanet.dk

Pædagogisk-Psykologisk Rådg. (235200)

Dronning Dagmarsvej 200, 3660 Stenløse
Tlf +45 4217 1111
Tillidsrepræsentant
Kirsten Marie Arnesen +45 7259 6575
Kirsten.arnesen@egekom.dk
TR-Suppleant
Peder Beck Henriksen +45 7259 6552
peder.henriksen@egekom.dk

Slagslunde skole (235004)

Blomstervej 19, 3660 Stenløse
Tlf
Tillidsrepræsentant
Henrik Dyreborg Wagner +45 7259 8450
henrikdyreborgwagner@gmail.com

Stengårdskolen (237003)

Stengårds Plads 2, 3650 Ølstykke
Tlf +45 4217 8060
Tillidsrepræsentant
Karina Gillesberg Vistisen
Gillesberg2@gmail.com
TR-Suppleant
Anne-Sofie Gyldenkærne Jensen
annesofiejensen@hotmail.com

Søagerskolen (171001)

Råbrovej 20, 2765 Smørum
Tlf
Tillidsrepræsentant
Sara Schølin Link
saraschoelin@hotmail.com
TR-Suppleant
Dorthe Birgitte Jørgensen
dojo2408@gmail.com

Toftehøjskolen (237002)

Ny Toftegårdsvej 4, 3650 Ølstykke
Tlf
Tillidsrepræsentant
Heidi Pedersen +45 4718 1666
heidipe@live.dk
TR-Suppleant
Mariann Ciftci
marcif15@icloud.com

Veksø Skole (235007)

Gammel Hovevej 8-12, 3670 Veksø Sjælland
Tlf
Tillidsrepræsentant
Mona Majland Larsen +45 7259 9250
monamajlandlarsen@gmail.com
TR-Suppleant
Lone Ziegler +45 7259 9250
lone.ziegler@icloud.com

 

 

Forretningsorden for kredsstyrelsen